Web Sitesi Açma Fiyatları

Bu konumuzda internet sitesi açmak isteyen her kişinin aklındaki soruları cevaplamak istiyoruz.

Sitenin türüne göre fiyatlandırmalar nasıl yapılıyor?

Sitenin türü, içerisindeki işlemler, değişkenler ve türüne göre ihtiyaç duyacağı sunucu sitenizin fiyatını belirlemektedir. Açmak istediğiniz bir video paylaşım sitesinde sürekli video paylaşımı yapacağınız için büyük bir depolama alanına ve bant genişliğine ihtiyaç duyacaksınız fakat açmak istediğiniz blog sitesi için bu kadar büyük bir sunucuya ihtiyaç duymayacaksınız. Ortalama bir sistem ile sitenizi kolayca ve sorunsuz bir şekilde yayınlayabilirsiniz.

Sitenin türü konusuna biraz daha detaylı girelim...

Evet sitenizin türü barındırma açısından en önemli konu fakat bunun bir de arkaplanında çalışan yazılım kısmı var. Sitenizde yapılacak her işlemin arkaplanında satırlarca kod ve haliyle emek yatıyor. Bu emeklerimiz saatler, günler, haftalar hatta aylar sürebiliyor. Yaptırmak istediğiniz e-ticaret sitesiyle bir blog sitesi arasında hem emek hem de ücret farkı mutlaka olacaktır.

Özetleyelim

Sitenizin alan adı senelik ortalama 70-100 lira civarındadır.

Sitenizin barındırma hizmeti de senelik aylık 100 lira gibi bir miktardan başlayıp 5-6 bin liralara kadar çıkabilir. Devasa projelere değinmek istemiyorum bile...

Sitenizin yapım aşaması da ortalama 500-1000 lira aşamasındadır. E-ticaret, iş takip uygulamaları gibi projelerde bu fiyat milyarları bulmaktadır.

Sizlere en uygun her şey dahil paketler hakkında bilgi almak, fiyat sormak için lütfen iletişim bölümünden bizimle iletişime geçin.