Hizmet Şartları ve Kullanıcı Aydınlatma Metni

Son Güncelleme: 10.08.2020 - 20:02


Owl Tasarım Hakkında

Owl Tasarım Web ve Grafik hizmetleri olarak siz müşterilerime web tasarım, grafik tasarım, sosyal medya yönetimi ve danışma ve destek başlıkları adı altında kâr amacı güden hizmetler vermekteyiz.

Owl Tasarım üzerinden aldığınız hizmetlerde bu hizmet şartlarını ve maddeleri kabul etmiş sayılacağınızdan dolayı okumanızı tavsiye etmekteyiz.

Owl Tasarım, işbu Hizmet Şartları ve Kullanıcı Aydınlatma Metni maddelerini dilediği zaman web sitesindeki bu alandan yayınlamak ve son güncelleme tarihini güncellemek koşuluyla tek taraflı olarak değiştirebilir, düzenleyebilir ve silebilir. Bu şekilde değişen, yenilenen ya da silinen hükümler güncellenme tarihinden sonra geçerlidir. Güncel şartları, kuralları ve aydınlatma metinlerini kontrol etmek için bu sayfayı belli aralıklarla ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.


Müşteri Yükümlülükleri

Owl Tasarım Web Tasarım ve Grafik Hizmetleri üzerinden hizmet alan her müşterimiz Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına uygun davranmak zorundadır. Aykırı bir durumda Owl tasarım hiçbir sorumluluk kabul etmeyecek olup sorumlusu hizmeti alan kişi olacaktır.

Hizmetlerin Devamı Hakkında

Web Tasarım paketi aldığınızda 1 yıllık site barındırma hizmetimiz bulunmaktadır. Bu süre dolduğunda site yayından kalkacak olup, yayına devam etmesi için müşterinin onayı ve senelik yayın ücreti olan 100 TL (bu fiyat değişkenlik gösterebilir) yi ödemesi gerekmektedir.

Websitesinin yayın süresi dolmaya yakın Owl Tasarım tarafınıza hizmete devam edip etmeyeceğinizle alakalı mail, mesaj atılabilir. Teknik aksaklık, yoğunluk nedeniyle hatırlatılmama durumu olabilir. Bu yüzden takip etmenizi tavsiye ederiz.


OWl Tasarım'ın Yükümlülükleri

Owl Tasarım müşterinin istekleri doğrultusunda hizmet vermekle yükümlü olmakla birlikte hizmeti sonlandırma hakkını saklı tutar.


Satılan/Verilen Hizmetler Hakkında

Web Tasarım

Firma internet sitesi, e-ticaret sitesi, ürün tanıtım sitesi, marka tanıtım sitesi, emlakçı sitesi, otel sitesi, restaurant sitesi, kafe sitesi, mekan sitesi, portfolyo sitesi, cv sitesi, blog, forum sitesi, sözlük, crm yazılımı, erp yazılımı, otel rezervasyon sistemi gibi hizmetler vermekteyiz.

Grafik Tasarım

Owl Tasarım Web ve Grafik hizmetleri olarak sizlere sunduğumuz web tasarım hizmetleri dışında grafik hizmetleri de sunmaktayız. Afiş tasarımı, logo tasarımı, kartvizit tasarımı, broşür tasarımı, menü tasarımı vb grafik tasarımı hizmetleri vermekteyiz.

Sosyal Medya Yönetimi

Owl Tasarım Web ve Grafik hizmetleri sosyal medya hesaplarınızı da yönetip yükünüzü hafifletip, kitlenizi canlı tutuyor. Sosyal medya platformlarında güncel içerik en az yaptığınız iş kadar önemli bir kriterdir. Owl Tasarım Web ve Grafik Hizmetlerinden alacağınız Sosyal Medya Yönetim Paketleri ile yükselmek sizin elinizde.

Danışma ve Destek

Owl Tasarım Web ve Grafik hizmetleri olarak sizlere destek vermekten, yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Script kurulumları, barındırma, yayınlama, kurulum, onarma, düzenleme ve yapılandırma gibi işlemlerinizi de yapıyoruz.


Ürün İadesi Hakkında Hakkında

Owl Tasarım Web ve Grafik hizmetleri olarak müşteri memnuniyetimiz ön plandadır. Bazı koşulları sağlayamadığımızda ürün iadesi kabul etmekteyiz.

Grafik hizmetlerimizde bulunan logo tasarımı, afiş tasarımı, kartvizit tasarımı, menü tasarımı, broşür tasarımı vs gibi tüm ürünlerin geri iadesi, ürünlerin kopyalanması söz konusu olacağı için mümkün değildir.

Sosyal Medya Hizmetlerimiz kapsamında almış olduğunuz herhangi bir hizmetin geri iadesi bazı koşullarda mümkündür Owl tasarım grafik ve web hizmetleri olarak sosyal medya hesaplarınızda görsellik, aktiflik kazandırıyoruz. Kitle erişimi garantisi vermiyoruz. 1 Aylık hizmet alındığında ücret iadesi yapılmaz. Fakat 2 aylık hizmet alıp ilk ay bitip diğer aylara devretmediği sürece 2. ayın ücreti iade edilir.

Web Tasarım Hizmetlerimiz kapsamında almış olduğunuz herhangi bir web sitesinin geri iadesi bazı koşullarda mümkündür. Yapılan hizmetin tesliminden sonra geçen 1 hafta içerisinde geri iade yapabilirsiniz. Geri İade İşlemlerinde Sitenin yayın ücreti olan rakam iade edilmeyecektir. .com , .net vs gibi alan adlarını senelik, aracı olarak tedarik ettiğimiz için onun da iadesi yapılamaz. İade koşulu olarak yapılan hizmetin çalışmaması gerekmektedir. Önceliğimiz ve tercihimiz onarmak olmakla birlikte ücret iadesi de talep edebilirsiniz.


Ücretlendirme Hakkında

Owl Tasarım Web ve Grafik Hizmetlerinin sunduğu hizmetlerin fiyatlandırmaları farklıdır.

Grafik hizmetleri: Bu hizmetin bedeli tek seferliktir. Ürün haricinde ücret talep edilmez.

Sosyal Medya Yönetimi Hizmetleri: Bu hizmetin bedeli aylık/senelik olarak isteğinize göre değişmektedir. Örneğin 01.01.2020 tarihinde aldığınız hizmetin bir sonraki ödeme tarihi 01.02.2020 dir.

Web Tasarım Hizmetleri: Bu hizmetin bedeli tek seferliktir. Web sitesi satın aldığınızda sizden ek olarak ücret istenmez. Siteniz 1 sene boyunca yayınlanacaktır. Hizmete devam etmek isterseniz 1 senenin sonunda yayın ücreti alınacaktır. Zorunlu değildir, devam etmeyebilirsiniz.

Domain (Alan Adı) Tedariği: Bu hizmeti en uygun fiyattan tedarik etmekteyiz. Güncel fiyatları size sunacağız. Domainler dolarla alındığı için fiyatları değişkenlik göstermektedir. Domain fiyatları ortalama 5-10 dolar arasına olmakla birlikte min 1 senelik alım yapılmaktadır (standart olarak minimum 1 yıllık alınabiliyor.). Ödev ve geçici siteleriniz için ücretsiz alan (.tk, .ml , .ga, .cf, .gq) adınızı temin ediyoruz.

Barındırma (Hosting) Tedariği: Satın almış olduğunuz siteleri kiraladığımız hizmetlerde barındırmaktayız. Aldığınız sitenin ücretine bu hizmetimiz de dahildir.

Owl Tasarım Web ve Grafik Hizmetleri verdikleri hizmetlerin fiyatlarını değiştirme hakkını saklı tutar.


Yayın Kesintileri Hakkında

Siteleriniz Türkiye'nin en kaliteli, sağlam ve popüler firmalarında barındırılmaktadır. Oluşabilecek bakım, arıza gibi durumlar %1 ihtimal de olsa mümkündür. Onun haricinde siteniz sorunsuz olarak yayın hayatına devam edecektir.


Hukuksal Süreçler ve Sözleşmenin Feshi Hakkında

Owl Tasarım Web ve Grafik Hizmetleri verdikleri hizmetlerde kullanıcıların nasıl içerik paylaşacaklarını, sitelerini ne gibi amaçla kullanacağı konusunda bilgili değildir. Hukuka aykırı bir durum söz konusu olduğunda resmi kurumların yazılı talimat ve kararına istinaden hizmet alan kullanıcının ip adresleri, kişisel bilgileri bu kurumlarla paylaşılabilir. Owl tasarım, sitelerdeki içerikleri denetlemez. Kullanıcılar sitelerinde paylaştığı, yayınladığı içeriklerden sorumludur, Owl tasarım hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir. Owl Tasarım, hukuka aykırı içerik paylaşan, yayınlayan veya aktivite yapan siteleri tespit ettiğinde veya haklarında şikayet aldığında sitenin yayın hayatına son verir. Ücret iadesi yapılmaz. Bir daha hizmet verilmez.

Olası bir hukuki süreçte davalar Amasya Adliyesi Mahkemeleri tarafından yürütülecektir.